Viestiketju: Pajeroon gummia
Näytä yksittäinen viesti
  #16  
Vanha 07.10.2005, 09:25
Nerd-O Nerd-O ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 13.05.03
Sijainti: Kusinen pk-seutu
Viestit: 8.877
Perusasetus

Kyselin tuolta saksasta piruuttain noita Goodride renkaita. Onko pinnattuja ja mitä tehdään jos pinta lähtee irtoaan jne.

Tälläistä sieltä vastattiin


Lainaus:
quote:Hei,
kiitos viestistä.
Kyseiset renkaat:

Goodride
Kesärenkaat H280
31x10.50 R15 109S
rengas-online.com Vain 79,30 EUR

Goodride
Kesärenkaat H280
31x10.50 R15 109Q
rengas-online.com Vain 80,50 EUR

eivät ole pinnoitettuja, aina on 2-vuoden taku renkaille, jotka myymme, ja taku toimii näin, että kun saat renkaat, katsot ne ja jos päätät, että latu ei sopi sinulle, voit palauttaa ne renkaat 2-viikon ajassa (mikäli ne ei ole asennettu), jos päätät, että haluat pitää ne - käytät renkaita ja toivottavasti ei mitään paha tapahtuu. Jos tulee ongelma, otat yhteyttä meihin (sähköposti, puhelin...) ja soitan sinulle selittämään asian. Tavallisesti reklamaatio tehdään näin: otamme viallisia renkaita valmistajalle (kuljetus liikkeellä), lähetämme reklamaation kavaakkeen sinulle (englanniksi tai saksaksi) ja suostumus (että maksat rahti kulut jos reklamaatio on syyttä), toimitamme sinulle oikeat renkaat tai palautamme rahat via! llisista renkaista. Ja odotamme mitä valmistaja sanoo. Jos reklamaatio on oikein, maksamme kaikki kulut (rahti, toinen asentaminen jne.), jos ei - kulut ovat sinulla.


Terveisin,

Neiti Agata Pilacinska
Delticom AG
Brühlstr. 11
30169 Hannover
Germany
Tuossa vähän ihmetyttää että ne ei ole pinnattuja. Kuvio on kuitenkin sama kuin insoissa.

Tälläistä hienoa esittelyä kerrottiin http://www.goodride.de sivustolla
Lainaus:
quote:The tires Goodride have a selling licence for Europe according to the regulation ECE, for America according to the regulation DOT. These tires have a double protection against side damage. The producer is a factory situated in China with a history of more than 44 years and sells the Goodride tires nearly to the whole world.
Mutta jos toveriniva saa nuo renkaat 290 hintaan tampesterista niin pitääpä ens viikolla sitten huristella sinne Ja varmistetaas vielä että Pajeroon kanssa saa tuon leimalle?

-- Wannabee offari --

Nerd-O

Edited by - Nerd-O on 07/10/2005 10:26:46
Vastaa lainaten