Jos alottais ihan alusta...
Ihan pienenä pejpenä (n.6kk) tipuin päälleni autosta kun sitä katsastettiin
n. 2v tipuin päälleni kun ratsastin isän selän päällä (tai siis isi oli heppa ja sit se rupes pukkaileen ja minä tietenkin lennän isin pään yli päälleni)
Kuvittelin joskus 2-3v ikäisenä osaavani lentää jos laitan uimaräpylät käsiini... En osannut.. päälläni olin taas.. (varmaan on näistä jotain vaikutusta)
Tarhassa eräs poika heitti jääkököllä ohimoon
n. 5v Sain ison kuupallisen (olisko ollu 3l:n) kiehuvaa vettä ylleni... -> 9pv sairaalassa muumiona/alasti ilman peittoa (arpia)
n. 7v isi puukotti mua vasemman lapaluun kohdalle (tämähän oli siis vahinko.. kai..

) (arpi)
Silloin kun Alf tuli telkkarista (koskakohan se oli??) sain juuri teroittamastani veitsestä haavan.. Veitsi meni vasemman keskisormeni keskeltä (pystypäin siis) koko kynnen halki.. (arpi)
Uimakoulussa n.6v:na tipuin kiveltä ja sain lasinsirun oikean etusormeni alle (miten sen paikan nyt selittäisi) (arpi).
n. 8v kun kanootteerasin (heh) tipuin kanootista ja sain lasinsirun jalkapohjaani (arpi)
Polveeni joskus veistin (n.11v), kun veistelin puuta... (arpi)
Viidennellä eräs tyttö heitti mua jääkököllä ja meni huuli halki
Seiskalla kun olin , niin köksätunnilla kaapista putosi monitoimikoneen terä, joka viilsi palasen oikean nimettömän päästä (jos en ois väistäny, puuttuisi nenästäni varmaan palanen) (arpi)
Jännetupentulehdus vaivannut kasilta saakka..
Bakerin kysta vaivannut n. 6v
Masennusta on ollut n. 6-7v
Mun nivelet poksuu
etuvarpaan kynnet on omituisia
silmälasit
hampaat sekasin ja huonot
nenä on outo
teeaddiktio
poltan tupakkaa
________________________
Mä sanon mitä tarkotan ja tarkotan mitä sanon.
Mä tahdon kaiken ja teen kaiken et saan mitä tahdon