Lainaus:
quote:
Lainaus:
quote:
Epäselkeää eikö totta<img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle>
Muistitko käyttää <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>
http://www.petrisimolin.com/ThePalsta/search.asp
|
Juu.. Tattis. eikä kovinkaan epäselvää. Vaan miten on, sullahan on Suizassa ainakin jonkun kuvan mukaan semmonen rakenne, että raidetanko on latien alapuolella ja sektorivarsi on latien yläpuolella, vai olenko katsellut ihan väärin? Perkele, kun olis pitänyt Lapland Trophyssä kontata ja kuvat tuo viritys.. Sillähän se olis selvinnyt. Vaan oisko kova/huima juttu laittaa kuva tuosta valmiista viritelmästä. Ei muuten, mutta piruako minä tuota enää alan keksimään ja hakkaamaan päätä Pelekosenniemeläiseen ikimäntyyn, kun se ainakin sinun vekottimessa toimii ilmeisen hyvin ja luotettavasti.

Kaivaa se..
www.nalle-offroad.com
|
Tuossa pikku kuvassa oleva lyhyt käikäle tulee apukuskin puolen jarrusatulan pulttien alle kiinni, siihen kiinnittyy simpuklta tuleva ohjausvarsi kiinni (lehtien yläpuolelle).
Raidetanko (pisin kuvassa) tulee orggis reikiin lehtien alle.
Tuossa puskurikuvassa näkyy lähes kaikki ohjauksestakin. Trooperissa on tuo sektorivarren kartio poikkeuksellisesti ylöspäin.
Muistitko käyttää <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>
http://www.petrisimolin.com/ThePalsta/search.asp