Näytä yksittäinen viesti
  #5  
Vanha 12.09.2005, 15:01
Guest
 
Viestit: n/a
Perusasetus

Lainaus:
quote:
Lainaus:
quote:
Suojakumeja voi tilailla ihan Bilian kautta. Varaosanumerokin joskus täällä palstalla pyöri. Ei oo kauaa, ku pee huuteli tuollaista kumia ja toizukentsu kertoi, että biliasta pitääs saada. Do The SEARCH!!!!!


Jarenyymi

Note! This message was posted anonymously!
Kuule Jare, DO THE READING! <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle> En mä sitä suojakumia kysellyt kun vinkkejä VAIHTOON! Kumi on jo. Varaosanumero on 1563012-2 jos jotakuta kiinnostaa. OVH jotakuinkin 91 e, kukin tinkaa sellaiset alet ku kehtaa. Itse maksoin 77 e. Volvo truck centeristä. Lahdesta.

No voi perkeles<img src=icon_smile_dead.gif border=0 align=middle>

Mutta vaihto on juu aika helppo. pulttaa murikan irti akslista ( muista vetää se lukkoholkki päälle asentoon, kuten Paavo vihjas). Sit vaan vanha gummi pois ( ruuvarilla esim jeesaa, että "plumpsahtaa" irti portaali kopan puolelta) ja uus tilalle ja hilppeet päinvastaisessa järjestyksessä kiini. Niin ja ei kai sulle tarvi neuvoo, että voitelee sen nivelen??? Helppo homma.




Note! This message was posted anonymously!
Vastaa lainaten