Viestiketju: Dieselin hinnoista
Näytä yksittäinen viesti
  #86  
Vanha 01.09.2005, 21:44
las-c las-c ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 18.10.04
Sijainti: jyväskylän mlk, .
Viestit: 1.742
Perusasetus

Lainaus:
quote:
Lainaus:
quote:
ja make O:lle, siitä pelletti polttimesta en tiedä mutta vastaava hakkeella toimiva on ihan hanurista KESÄLLÄ, tuli hiipii sinne siiloon päin kun ei ole lämmitystä tarpeeksi. talvella toimii.
nimittäin just tossa yks sellanen aivan uusi on pystyssä mummolassa ja kesäks joutuu asentaa öljypolttimen aina kattilan oveen, siinä on ihan tehtaan tekemä paikkakin sille <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

.: www.offikuume.com :.
Tarkotakko stokeria? Kuinka harvakseen viretuli pyöräyttää ruuvia kun siiloon päin karkaa? On ollu vastaavaa probleemaa kesäaikana kun on jotain mustaa lörähtäny hakkeen sekaan<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle> mutta ilman "mustaa" pelaa kesät talvet.

-1986 HJ-61-
SLCK#113
jep. jos sykkeen väliä pidentää kattilan lämmöt nousee niin ylös että se katkaisee virrat ( oliko 80 vai 85 astetta...)

säätötulen ukko kävi tutkii tänää eikä sanonu oikee mitää.

kai siel on joku rikki en tiedä, lupasivat et säätötulelta tulee joku päiväks istuu kattilan viereen ja tutkimaan.

polttaa 50cm palopäästä siiloon päin putkesta maalit pois, eikä kättä kärsi pitää putken päällä...

.: www.offikuume.com :.
Vastaa lainaten