Viestiketju: HAMEKANGASTA!!!!!!
Näytä yksittäinen viesti
  #2  
Vanha 22.08.2005, 00:38
Pauli:n Avatar
Pauli Pauli ei ole kirjautuneena
Moderator
 
Rekisteröitynyt: 06.02.03
Sijainti: Helsinki, Finland.
Viestit: 5.091
Perusasetus

Lainaus:
quote:
ensi vuoden sääntökirjaa muutetaan sen verran, että: 25 pisteen mahdollisuus poistetaan, on pakko ajaa keula yli jakson lähdön tai tulee hylkäys.


On näköjään parempi jättää nää leikit neideille ja siirtyä muihin samanhenkisiin lajeihin, niin kuin moni on jo tehnyt! (tuukka,miikka,pauli,palmu,ville,jne)

Hyvä, jos toi sääntömuutos tulee, sitä yritettiin saada jo joskus n.5-6vuotta sitten voimaan, mutta jostain syystä ei onnistunut.

Ne cup-kisat on muuttunu niin totaalisiks autonhajotustouhuiksi, että sen takia varmaan on porukkaa jäänyt pois. Itse suosin mieluummin huomattavasti rennompia FUN-kisoja, ym. hauskanpito-tapahtumia joissa ei oteta tätä hulvattoman hauskaa harrastusta niin tosissaan, vaikka tosissaan ajetaankin<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>, aina kun maasturilla liikkeellä ollaan.

Toisaalta mieli tekee takaisin cup-kisoihin, mutta saa nähdä jaksanko enää oikeasti siihen leikkiin ryhtyä, ja jonkinlainen projekti tallilla odottaakin pientä käsittelyä.

Kumma juttu sinänsä, ettei kukaan ole vielä kommentoinut tähän topikkiin, onko liian rohkeesti kirjoitettu, vai mistä johtuu. Kohta sata kertaa luettu, eikä yhtään vastausta.<img src=icon_smile_angry.gif border=0 align=middle>
Ja jos jollain on epäselvää kuka tää Tarzan oikein on, niin selvyyden vuoksi: hän on se espoolainen kylähullu, joka ajaa kilpaa mustalla CAT-beejiillä.<img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

SUPPORT www.alanmiehet.com
Vastaa lainaten