Näytä yksittäinen viesti
  #4  
Vanha 13.08.2005, 19:36
Nerd-O Nerd-O ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 13.05.03
Sijainti: Kusinen pk-seutu
Viestit: 8.880
Perusasetus

Mistähän johtuu että joka pesun jälkeen ei halua kokea uudelleen mudan pesua autosta, mutta melkein joka offireissulla se tulee aivan mutaiseksi? Mielestäni tuo vähän tiheempi maski on aikas hyvä homma tuollaisessa mutaleikeissä. Ei mene syyläri niin helpolla tukkoon. Tosin kaippa se menee niistä aivan pienimmistä mutakokkareista sit tukkoon? Mut oli aika helppo tuosta pinnalta vähän putsaa pois.


Pitäs varmaan oven tiivisteitäkin vähän paikkailla vai käykö näin myös niillä kenellä on ehjät tiivisteet? <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle> Ei nuo kaikki kyllä ihan tiivisteistä tullut, mut kuitenkin.



Onneksi oli inkkari mukana. Se väänsi äyskärin Nivaan Nyt se on varustettu äyskärillä. Pilssipumppu pitäs kait suunnistella Nivaan. Onkohan kellään autossa pilssipumppua? <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

Valoihin tuli taas mielenkiintoinen ongelma. Nyt oli pitkät päällä kokoajan. Sitten kun vedit visuta pitkät päälle niin lyhkäset sammui. Kun sammutit valot niin pitkät jäi palaan. Kun vetäsin pitkien vivusta valojen ollessa sammuksissa niin pitkät sammui.. Mielenkiintoista. Onneksi Nivan nanotekniikka korjasi tuonkin ongelman tuntia myöhemmin. Pitäs kait Nivan sähköt vääntää kokonaan uudelleen kun yhdessä vaiheessa sulakerasian luota kuului aikamoinen rätinä ja sihinä.. Tai sit se nanotekniikka vaan korjasi siellä <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

-- Wannabee offari --

Nerd-O
Vastaa lainaten