Kisa oli todella hienosti järjestelty, kaikki perus jutut hienosti hoidettu. Iso kiitos siitä järjestäjille. Jos jotain huonoa kaivelis niin vois mainita ne etelän-pojan mielestä törkeen pitkät siirtymät (meille tuli pelkästään niistä lähemmäs kolmesataa kilsaa!).
Hlökohtaisesti kisa meni täysin persiilleen -> ekalle rastille n.4 tuntia korjausten yms. takia ja lämpö ongelmat vaivasi kokoajan ja nyt voikin todeta heinolan-kisan mudan ja ajan tuhonneen syylarin totaalisesti. Sillä yhdellä 30 pisteen kallio rastilla sitten repesi jousen korvake rungosta. Ja bensa tankkiin oli päässyt vettä ja mutaa jostain(?) senkin kanssa tapellessa meni hetki.
Tapahtumana toisaalta todella jees!!!
Erityisen selväksi tuli ettei kaveria jätetä! Todella isot kiitokset niile kaikille jotka meitä auttoivat. Ainakin haluan mainita Esun, ipe64, sen volvon porukan joka vippasi misin kaupalla meille bensa suotimen ja se hj60 porukka joka auttoi meidät runko vikaisena takaisin "tielle". Monet muutkin varmasti ansaitsee kiitokset kun niin auliisti kyseli voiko jotenkin auttaa kun näkivät meidät milloin missäkin jäähdyttelemässä.
Nyt täytyy vaan anoa poistumis lupaa reilusti että saa korjattua paikat.
Kiitos viellä järjestäjille (ja heidän kotiväellekkin) ja Wanhan kaivoksen/mainarin hlökunnalle!
Warnissa tavataan!
-sami-
Note! This message was posted anonymously!
|