itseasiassa se pelti lähtee siitä vielä pois,ja tilalle tulee 3mmx25 lattarauta johon pultataan korjakumin siiven levikelista joka levittää 50mm.
tolla latalla päästään siiven orkkis leveyteen jolloin kokonaislevitys on 50+50mm,jos tekisin sen kylkipellin pinnasta levikelistalla tulisi vain 25+25 orkkikseen nähden.
tarkotuksella laitan sen listan tavallaan päin helvet... jotta saan max levitykset,siinä kumilistassa on sellainen "kynsi" mikä tavallaan pitäisi olla kylkipeltiä vasten.
sama juttu on tehty niissä etusiivissä jos satuit katsomaan ton 55 topikin tai kuvia profiilista.
toi 3mm paksu latta on kivaa kamaa tehdä siiven reunoja kun keskeltä heppaa alotuksen ja lähtee kääntää reunoja kohti, jos kylki taipuu päistä sisäänpäin niin pikku vekki rälläkällä latikkaan ja homma jatkuu kivasti eteenpäin.
Edited by - jjtp on 02/07/2005 14:07:11
|