Näytä yksittäinen viesti
  #3  
Vanha 30.06.2005, 17:09
jjtp jjtp ei ole kirjautuneena
Veteraani+++
 
Rekisteröitynyt: 13.02.04
Sijainti: hamina, Finland.
Viestit: 2.172
Perusasetus

jossaa vaiheessa kiinnostais itseä laitella pieni keskysyksikkö kotelo johonkin katonrajaan ja koelaualle vain pelkkä tft näyttö.
onko tommosessa mitään järkee? kaverilla oli jotakin 800megasella prossulla olevia lootia niissä kotikokoinen kovalevy,muistille oli vain 1paikka emolla ja käyttöjännitekkin oli 19v.
ei olis ongelma 24v autossa mutta kiinnostaisi joskus ostaa gps ja laittaa tohon fj55 tommonen paketti fj55 on 12 volttinen.
mä en ymmärrä gps/läppäri yhdistelmistä yhtään mitään ja ainoo kartta ohjelma mitä oon käyttäny on joku genimap mistä näkee jotakin katuosotteita.
millasia ominaisuuksia koneella pitäis olla noiden tietokone/gps yhdistelmien kanssa jotta homma toimis takkuilematta,nyt ei siis aikomus ei ole ostaa uutta konetta/läppäriä tota hommaa varten vaan joku käytetty.
toi läppäri mikä mulla on ollut on 75prossulla ja sehän nyt ei jaksa pyörittää kun jotakin vanhaa windows:sia.



Edited by - jjtp on 30/06/2005 18:45:05

Edited by - jjtp on 30/06/2005 18:45:42
Vastaa lainaten