Tuosta kolmannen laatikon laitosta:
Jos löytyisi jostain halvalla niin pieni laatikko, jossa olisi vielä sisään- että ulostulo laipoilla, että mahtuisi tuohon pieneen väliin niin mikäs siinä. Sehän olisi melko helppo ratkaisu.
Mutta jos tuon laatikkojutun tekee oikein kunnola eli katkaisisi suikan laatikon tuosta yokesta ja pulttaisi siihen jonkun toisen laatikon perään niin luulen että kaikki koneistustyöt, karkaisut ym. mitä siinä ikinä voi kuvitellakaan, tulee maksamaan samat 500€ kuin välityksetkin jos niitä vain jostain saa. Tai sitten pitäisi olla itsellä aika rajut konepajatyökalut ja riittäväsri ammattitaitoa homman suorittamiseen.
Tietysti voisi siirtää jakolaatikkoa taaksepäin mutta sitten taas tulisi ongelmia takakardaanin kanssa... Jos joku on tehnyt tällaisen toimivan tuplalaatikkosysteemin halvalla niin olisi todella mielenkiintoista kuulla siitä hiukan selostusta.
Hessu
|