Viestiketju: Biopolttoaine
Näytä yksittäinen viesti
  #15  
Vanha 19.06.2005, 19:51
okkiM:n Avatar
okkiM okkiM ei ole kirjautuneena
Konkari+
 
Rekisteröitynyt: 28.01.05
Sijainti: Finland.
Viestit: 605
Perusasetus

biodiisseli putoaa samaan monttuun kun toi vetyautokin. Elikkä ihan yksinkertasesti asia on (ilman liuhupartaa tai erityisen vasemmistolaista ajattelutapaa) niin että niillä öljyfirmoilla on jopa täällä lintukodossakin niinpaljon hyväveli pohjaista sananvaltaa että takuulla ei aivan heti tulla mitään vero tms. helpotuksia vaihtoehtopolttoaineille antamaan.
Jos se mitenkään olis mahdollista niin miksikäs ei olisi jo asiaan puututtu? Varmaa on että näistäkin asioista päättävällä väellä on aitoa huolta luontomme ja maailman luonnon tilasta. Suurempi huoli on kuitenkin senhetkisestä poliittisesta urasta ja sen kehityksestä. Lahjoahan päättäjiä ei suomessa tarvi, joten rahasta ei vastahakoisuus kai suoranaisesti ole kiinni.
Menetetyt verotulotkaan eivät ole mikään todellinen syy, käyttövoimaverosta valtionkassaan kilahtava summa vuodessa on melko mitätön verrattuna esim. kehitys apuun.

Seuraava voit olla sinä
Vastaa lainaten