Näytä yksittäinen viesti
  #1  
Vanha 17.11.2005, 19:18
samisami2:n Avatar
samisami2 samisami2 ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 10.12.04
Sijainti: Vilppula, Finland.
Viestit: 3.891
Perusasetus

Kuorma-autojen rajottimen nopeus 80km/h


Tuli äsken seitsemän uutisissa konginkankaan onnettomuudesta. Siinä joku asiasta "tietävä" sanoi että nopeudenrajoittimet pitäisi pistää 80km/h ja sekö olisi ratkaisu rekka onnetttomuuksiin.
Jos kärry lähtee 80km/h rajotinta vasten ajettaessa kurkkimaan peileistä niin milläs sitten sen kärryn saat takas suoraan kun et voi nostaa nopeutta.
Muutenkin se että kuskia syytetään kuolemantuottamuksista. Onnetomuudessa kävi vaan perkeleen huono tuuri ja eiköhän kuskilla ole ihan tarpeeksi rangaistusta siinäkin että näkee asiasta painajaisia koko loppuelämänsä.
Sitten vielä oli jotain kuorman sitomisesta millä ei ole tälläiseen onnettomuuteen mitään tekemistä kun kärryn etureuna tulee suoraa bussin nokkaan.

EDIT: Pistin torniin animaation tosta onnettomuudesta...


Edited by - samisami2 on 17/11/2005 19:25:54

Vastaa lainaten