Näytä yksittäinen viesti
  #25  
Vanha 30.05.2005, 07:58
HEKULIINI HEKULIINI ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 07.04.04
Sijainti: Belarus.
Viestit: 1.681
Perusasetus

Lainaus:
quote:
HEKULIINI, luitko mitä siinä laittamassani linkissä sanottiin? Mitkä iskarit laitoit, vai toitko orkkiksia alemmmas? Miten? Bumpstopperit sun on pakko korottaa, mutta iskarit ja iskarien paikkaa vaihtamalla joustomatka säilyy ja kasvaa. Niin, ja sitten se alatukivarren tilan sirklaus, mutta ei taida olla ihan vielä aiheellista.

(Tyhmää, mutta muistathan jarruletkut? Tietysti muistat, heti ekamutkassa)<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

En mä mikään viisas ole, kirjoista kaiken oppinu...

Iskareina mulla on Konin säädettävät, vissiin ihan normipituiset. Edessä tein RHS:stä korotuspalikan iskarin alapäähän ja takana yläpäähän. Bumpstoppeihin takana tuli kasn RHS-palkki alle ja eteen tein jousen sisään kumipalikat, jotka "liimasin" jousilautaseen kiinni(saas nähdä kuinka kauan pysyy). Panhard tangolle tein uuden reijän, mutta alatukivarsille en vielä joutunut sirklaamaan lisätilaa, pitäis olla ekaks pidemmät iskarit. Jarruletkuja kyllä katselin ja tuntuis piisaavan... Mistä tulikin mieleen kauhukuva etupään äärijoustossa ratti täysin käännettynä... Täytyypä vielä tarkistaa, ettei käy vanhanaikaisesti, meinaan oli ratti suorassa, kun mittailin jarruletkuja... Kiitti muistutuksesta!!!

--Koskahan sitä aikuistuis, ettei tarttis muitten hävetä???--

....o_o_o_o
./| ,[_____],
|¯¯¯L--O|||||||O
()_)¯()_) ¯¯¯ )_)
^^Leikkiauto^^
Proom! Proom!
Vastaa lainaten