Näytä yksittäinen viesti
  #2  
Vanha 20.05.2005, 09:40
LaaLaa:n Avatar
LaaLaa LaaLaa on kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 10.01.03
Sijainti: Lahti, Finland.
Viestit: 6.247
Perusasetus

Lainaus:
quote:
Olisko kellään nurkissa uutta RR taka-akselin A-tuen palloniveltä joutilaana sillai, että kun tulee tuonne kajaaniin (Vuokattiin) Offikisoihin lauantaina, vois ottaa mukaan. Tai kajaani tornio välillä.
Mielummin alkuperäinen.
Ei ehtis nyt tilaamaan englannista yhtä osaa, kun se kestää kuiten pari viikkoa.
Kokemuksia muuten tuosta motonetin nivelestä, onko hyvä?

p0405553288
Kiitos

RR V8 -76
Mulla on tuo motonetin nivel, ihan asiallisen oloinen. sopii hyvin paikalleen. Suojakumi on aika arka. itse puhkaisin sen testi vaiheessa kun piti akselia retuuttaa mitä ihmeellisempiin asentoihin ja nivelen pohjatessa sivuttain jäi suojakumi läpi vedetyn kiinnityspultin kannan väliin (siis alkuperäisessä kiinnitysmenetelmässä ei tuotakaan pääse käymään).
Rasvanippaa tuohon jäi kaipaamaan mutta tuosta kumin reijästä sai injektioruiskulla sopivasti vaseliinia sisään.

"I feel sorry for people who don't drink. When they wake up in the morning, that's as good as they're going to feel all day "<img src=/smiley/beer.gif border=0 align=middle>
Vastaa lainaten