Viestiketju: Rangen vetonivelet
Näytä yksittäinen viesti
  #6  
Vanha 26.04.2005, 05:35
Tapsa_ja_Dumbo Tapsa_ja_Dumbo ei ole kirjautuneena
Konkari+++
 
Rekisteröitynyt: 28.04.04
Sijainti: Kirkkonummi
Viestit: 990
Perusasetus

No enpä ole nähnyt kenenkään aktiivisesti niitä H&S:ita tarjoavan Rankkuun, en tosin kyllä silloin kysynyt S&N:ltä...... Mul kävi viime kesänä tuuri, kun ne halpis (£40) nivelet korkkas Ylläksellä niin lähettivät sitten korvaavina osina GKN:t Paddockilta Britpartin piikkiin korvauksetta.

Noi uudet GKN nivelet on mulla muuten pöydällä vielä, koska vähän käytetyt samanlaiset ovat kestäneet hyvin yhden tumpin katkaisunkin ja toisen kiertymisen.... ja nääkin kauneusvirheet tulivat vain ajotaidon puutteesta ja liiasta innostuksesta :-). Laitan uudet nivelet kyllä samalla kun saan aikaiseksi korjata nollille (tai miinukselle) menneen casterin.

Tapsa

- Tässä yhteydessä esitettyjen perustelujen tehtävänä ei ole esittää faktoja vaan edistää asiaa. Ongelma ei synny siitä, että joku esittää valheellisia perusteluja, vaan siitä, että jonkin toisen ryhmän edustajat ovat liian tyhmiä ja uskovat ne -
Vastaa lainaten