Moi
Jäin jumiin maantieautolla ihan autotiellä lähes perillä Ammeskallion laavun parkkipaikalle ajellessa. Mulla on kenttälapio ja kiviä. Auto on muovihelmainen i3, mitä ei maastotunkilla oikeen voi tunkata ja nyppäyspisteitäkin on vaan edessä se virallinen hinauslenkki.
Olis kiva, jos joku kerkeis tulla jeesimään nousuramppien ja muiden apujen kanssa. Saksitunkki, pullotunkki tai joku muu auton tunkkauspisteestä tai tukivarresta keventävä olis hyvä.
Yöllä yrittäessä sain sutivaa takapyörää kevenemään niin, ettei se oikeen taho päästä edes kiven päälle tai pyörää pitäis keventää saadakseen kiveä sinne alle tai jotain.
Mut saa parhaiten kiinni 044 347 1836 soittaen, wa/signal/sms. Maileja ja lankaa en välttämättä seuraile. Päivittelen tänne lankaan, jos pääsen irti keskenäni tai avustettuna, ettei sit kukaan ihan turhaan lähe ihmettelemään. Tai onhan tää nätti kahvipaikka, kävin kokeilemassa laavulla aamukahveja.
Tarkempi paikka:
https://asiointi.maanmittauslaitos.f...dHkiOjEwMH1d-z
Jostain syystä salasananpelastus ei toiminu ja tein siksi uuden tunnarin.