Kyllä nyt alkaa jo olla kokemuksia noista Toyoista.. ne on edelleen auton alla ja jokusia tuhansia kilometrejä päivittäisajoa takana. Ei ne varmaan parhaat talvirenkaat ole mutta olen kuitenkin pärjännyt tähän asti.
Vaihdoin kumit heti vanteille kaverin rengaskoneella enkä tasapainottanut niitä ollenkaan vaan annoin olla vanhat painot paikoillaan, tosin katsoin se keltaisen täplän venttiilitapin kohdalle. Ei pompota millään nopeudella.
Kesä meni oikein hyvin, renkaat on kohtuu hiljaiset asfaltilla, sopivan näyttävä myös ulkoasultaan ainakin minun mielestä. Syksyn ja talven jahtikausi erilaisissa maastoissa toimi kanssa hyvin. Hiekkatiellä kanssa ihan toimiva. Voisin ostaa seuraavaksi uudelleen samat renkaat.
|