Näytä yksittäinen viesti
  #4  
Vanha 05.01.2026, 22:23
YkOk YkOk ei ole kirjautuneena
Tulokas
 
Rekisteröitynyt: 19.12.25
Sijainti: Lapua
Viestit: 6
Perusasetus

Noniin, meni pyhät tuossa niin kiireellä että ei ole kerennyt pajottamaan. Hommasin siihen romuttamolta "uuden" syöttöpumpun, kun en mitään muuta vikaa löytänyt, ja nyt käy taas. Ilmeisesti sieltä sitten joku osa porsinut. Ohitin tuosta uudesta pumpusta lisäksi vielä varuilta ajoneston kokonaan kun en ollut aivan varma vaatisiko sitten uudelleen ohjelmointia vai ei.

Vanhassa pumpussa tuo ajonesto solenoidi toimi ja se toinen solenoidi on ilmeisesti joku kylmäkäynnistyksen avustin joka antaa paluulinjaan lisää tavaraa, eli ei pitäis estää käynnistymistä. Tuokin solenoidi tosin tuntui toimivan.

Kiitoskia JiiPeelle neuvoista. Lisäksi vielä jos joku painii saman auton kanssa niin youtubesta löytyi semmonen kanava kun "Ranger fortin" jolla on hyvää matskua k.o. vehkeestä
Liitetiedostot
Click image for larger version

Name:	IMG20260105111607.jpg‎
Views:	67
Size:	297,1 Kt
ID:	110849  
Vastaa lainaten