Viestiketju: Pajero 2,6B
Näytä yksittäinen viesti
  #21  
Vanha 02.05.2025, 10:32
_Metal_:n Avatar
_Metal_ _Metal_ ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 22.10.05
Sijainti: Hausjärvi, Finland.
Viestit: 1.066
Perusasetus

Syksyn jälkeen puuhailtu autoa loppuun.


Purkuun hain tuommoisen V6 avon. Siitä sai rättikaton ja siihen liittyvät asennusosat. Sekä muuta pientä.


Matto pyykillä. Oikean väristä lattiamattoa ei tähän hätään löytynyt niin mennään tällä.



Omin voimin ulkona. Aiheena alustansuojaus.






Pikku putsailuja vielä.


Kilven pömpeli elvytetty.


30/9.5/15 BFG:t odottamaan vanteita.


Vanteet olivat hieman kulahtaneet.


Puhallusta ja hiontaa.


2K Epoksia.


Pintaväriksi myös 2K maali.

Leima jäi ensiyrittämällä kiinni päästöistä. Päästöt olivat melko rajusti pielessä. Syy tähän onneksi löytyi helposti. Sytytys oli rajusti pielessä ja samoin kaasarista löytyi automaattiryypyn peruina avoin alipainereikä. Ne kuntoon ja päästöt muuttuivat todella hyviksi. Auto leimattu hyväksytysti 30.4.2025!



Joitain pisteosia tarvitsee vielä metsästää ja kumit vaihtaa. Takapuskurille olisi akuutti tarve. Jos löytyisi elvytettävissä oleva takapuskuri niin ilmoittele!
Takakardaanin lähtö jakiksesta täytyy vielä katsoa läpi. Stefa uusittu, mutta vuotaa silti melko paljon. EDIT: Stefa väärän kokoinen. Tilattu orkkismitsu osana aikanaan. Tilatessa en huomioinut että näissä on kahta eri kokoa Yokea. Tässä autossa siis 36mm versio. Toinen vaihtoehto on 40mm.

Viimeksi muokannut _Metal_ : 04.05.2025 14:01
Vastaa lainaten