Näytä yksittäinen viesti
  #3  
Vanha 12.08.2024, 22:07
myllis myllis ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 13.01.03
Sijainti: Kyrsälä
Viestit: 1.059
Perusasetus

Niiin ja ihan vastineeksi Hamun tiedote eli tämän AKK:n vastapainoksi syntyneen järjestön kun autourheilua voi harrastaa ilman byrokratiaa ja turhia maksuja.

Hamun kilpailussa tulee pakolliseksi OP-Pohjolan Sporttiturvavakuutus 1.6.2024 lähtien. Vakuutuskausi käsittää loppuvuoden eli 31.12.2024 asti. Kilpailija saa vakuutusturvan maksamalla kilpailukohtaisen vakuutusmaksun kilpailun osallistumismaksun yhteydessä. Kilpailukohtaisen vakuutusmaksun suuruus kilpailijalle on 10 euroa. Vakuutusmaksu siis peritään normaalin ilmoittautumismaksun päälle, joten esim. ralleissa vakuutusmaksu on autokunnalle 20 euroa.
Vakuutusmaksu koskee kaikkia kilpailijoita ja kilpailuun osallistuvien autokuntien henkilöitä Vip ja O-autot mukaan lukien. Vakuutusmaksu ja -turva on käytössä kaikissa Hamun kalenteriin merkityissä kilpailuissa. Hamu pitää rekisteriä kilpailijoista, joilla on vakuutusturva voimassa.

Tämän vuoden kuluessa Hamulle luodaan järjestelmä, josta kilpailija voivat jatkossa lunastaa vakuutusturvan aina vuodeksi kerrallaan.
__________________
Jablonkaa, jablonkaa sitä äiti koittaa piilottaa sama se, löydän ne!
Vastaa lainaten