Näytä yksittäinen viesti
  #760  
Vanha 28.04.2023, 12:13
veijon-esso:n Avatar
veijon-esso veijon-esso ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 25.08.06
Sijainti: Vantaa
Viestit: 2.540
Perusasetus

Teinpäs tällekkin vähän huoltoa, öljynvaihto ja rasvailuja. Siinä olikin iloa tuosta huoltoluukusta, vaan olis sekin saanu ehkä olla isompi, eteenpäin jos olis 10 reilumpi tuo aukko niin mahtuis paremmin rasvaamaan etummaista niveltä.



Toinen ongelma oli eestaas poukkoilevat öljynpaineet. Oli piuhat rikki ja osittain maissa, hieman kuvan ulkopuolella oli jäänyt korin ja iskaritornin väliin litistyksiin.


Sit pakkivalot sekoili, ei palanut aina silloin kun pitää ja välillä syttyi pakkoykkösellä.


Pakkivalokatkaisijan käyttötanko hieman kulunut vuosien varrella. Uusia osia saa vain kokonaisuutena, mut suomihinta varmaan satasen. Pikkusen shimmiä käyttötangon alle että jaksaa painella mikrokytkimiä taas oikein ja mennään ehkä muutama vuos. Käyttötangon vois ehkä tehdä sitten esim rosterista niin olis ikuinen.
__________________
"Niin metsä vastaa, kuin sitä kynnetään". K.Viikate

”Mielummin ajan mutarenkailla talvella kuin talvirenkailla mudassa”. Veijon-Esso
Vastaa lainaten