En tiijä juuri tällähetkellä tehokkaampaa tapaa osoittaa dorkuutensa kuin ns.maahanmuuttokriittisyys.
Ukrainan sota perustuu siihen että Putin väitti että Ukrainassa on natseja. Eli kansallissosialisteja, eli väkeä joiden mielestä vain oman maan kansalaiset ovat ainoita ja oikeita joita maa saa päällään kantaa. Ja tottakai vain venäläiset ovat ainoa ja oikea kansa joka on kaikkivaltiaaksi valitsemaa kansoittamaan maapallo, eikä kukaan muu. Haluammeko meille samat normit?
En tiijä missä ja kuka rakentaa muureja mutta kun venäjä hyökkäsi Ukrainaan niin esim. Meillä aloitettiin varautumaan että pakolaisia tulee. Mikään mitä yritettiin tehdä ei kelvannut migrille. Bisnes oli selkeästi jo jaettu.
Onneksi yksityiset ihmiset pistivät itseään likoon ja tiedän useita jotka ovat ottaneet pakolaisia omiin hoteisiin ohi virallisten kuvioiden.
Maailma kuohuu juuri nyt kansallismielisen paskiasmaisuuden takia. Ei anneta Suomen hukkua samaan suohon…
Ja lisään tähän että maassa maan tavalla. Meillä on hyvä maa ja tänne tulijat ovat tulleet juuri siitä syystä. Joten velvoitetaan heitä olemaan ja käyttäytymään niin että maamme säilyy hyvänä. Se on solidaarisuutta parhaimmillaan ja auttaa myös avun tarvitsijaakin.
__________________
Oli kysymys mikä tahansa niin vastaus on TOYOTA
V..tut se mitään heikkoa ole...
Antsa. The member of Lahnajärven moottoriurheilusukeltajat Ry.
Only tool you need to keep your TOYOTA running, is welding machine.
Ostetaan Bj kuskin ovi. Pyyhkijän moottorin koppa.
Jyrsitään Kantoja.
Piikataan betonia eli tallin lattiat ym.Sekä muut Bobbari ja mönkkärityöt.
0500-752101/Antsa
Honda Rincon 650 ym.Työmönkkärijorinat löytyy tästä
Antsan Tuubi
|