päädyin seuraavaan ratkaisuun. tein tankkin pohjaan noin 1.litran kolon mistä poltto otetaan, aivan toiseen laitaan nissä se on suojassa kolhuilta materiaali oli 3mm lootua. voi tietysti
ajatella että liat kertyy myös siihen mutta siihen kuppiin tuli myös toinen pohjaroppu kattelen säännöllisesti mitä siihen kertyy vedet,ym jos ei pelaa sitten välitankki ja sähköpumppu
purkasin yhden hj-60 tankin ja siellä oli sellainen 600 gramman kuppi mikä jää täyteen jos kallistuu vajaalla tankilla siinä oli sellainen kiekura´putki minkä kautta se täyttyy mutta ei pääse pois vaikka kallistuu.
panin myös pohjaropun toiseen laitaan pikku kupin ensin tankin pohjaan ja roppu siihen, jos se keräis kanssa roskia vettä, ym.imuletkun kun saa vielä kiinni niin tankki on valmis, sitte koe ponnistus ja maalit päälle.
pakko mahtua ku on vihitty
|