Katselin kanssa hinnastoja ja ohjeita. Näyttää vaan kovin samanlaiselta kuin kansalaisen karttapaikka. Jos ammattipaikasta sais vähän suuremman alan karttaa kerrallaa niin se vois jo kiinnostaa. Ei vaan viitsi tota ~80 maksaa ihan kokeilun vuoksi.
Olishan se tietty kiva katsella mitä ihmiset talonpaskoista oikein on maksanut <img src=icon_smile_shy.gif border=0 align=middle>
Pikaedit: Ja laiskana miehenä alunperin oli mielessä hinta esim. 1:20000, valitusta alueesta, tiedostona. Vaikka per neliökilsa.
Ei mahdottomia maksanut pari vuotta sitten kun hain 1:20000 paperikartan Merrasmäen ympäriltä. Täti näytti koneella mitä minkäkin kokoiselle paperille mahtuu ja siitä sai itse valita kohdan.
Säästäis melkoisen vaivan skannailussa ja kuvien yhdistelyssä ja tulis vielä kaupan päälle suora kartta.
--Instrument, sano ryssä kun rautakangen näki.--
Edited by - -MAKE- on 29/03/2005 23:08:43
|