Jullin opuksesta käy ilmi että Nokka akselilla on nostoa molemmissa melkein saman verran, mutta keinussa on enemmän vipuvartta 2H:n eduksi. Minun tilanteeni on sellainen että sattui käteen erittäin hyväkuntoinen ja käyntinen 2H moottori, Käy niinkuin sveitsiläinen kello. sitten mulla on osina ilman öljyjä ajettu 12Ht. Vähän liian jännittävää ja todennäköisesti kallista alkaa siitä tekemään. kanget ja kampiakseli on pilalla, nokka-akseli ja sylinterit ehjät, männät kuluneet ja öljypumppu syönyt jakopään kopan piloille.
Nuo öljysuihkut kannattais varmaan siihen lohkoon porata. todennäköisesti uudempi 2h lohko kyseessä sen verran loppupään mallisarjasta kone on peräisin.
__________________
Jos sulla on vasara, mikä tahansa on naula. Jos sulla on hitsauskone, mikä tahansa on ihan mitä tahansa haluat sen olevan.
Toyota crown rs50
OmJ40 kilpuri. (Lähetään vaikka nollasta)
Plus muita romuja
|