Näytä yksittäinen viesti
  #5  
Vanha 03.05.2019, 21:01
kivinen:n Avatar
kivinen kivinen ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 13.01.03
Sijainti: Tuusula, Finland.
Viestit: 3.735
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja pillimehu Näytä viesti

ööö......en lähde vakavalla asialla väittelemään mutta vahvasti epäilen että olisiko Tojotan lukkovanteiden kasauksessa kukaan henkiriepuaan menettänyt? ...väitän vaan että kyseisessä versiossa vanteen sisään/ulkokumin alle menevä "kieli" on sen verran kookas/piiiiiiitkä ettei se kyllä pikkukummassa lähde kuuta kiertämään 2.0 täyttöpaineilla? ...ne kuorma-autoissa käytettävät "kielettömät" lukkovanneratkaisut ovat sitten asia erikseen...eritoten kahdeksan ilmakehän täyttöpaineita käytettäessä!!!
Luuletko arvon pillimehu, etten ole pyöritellyt muitakin kuin tojotan lukkovanteita viimeksi kuluneen 25 vuoden aikana.

Ensimmäinen vastaavan mallinen lukkorengas kun irtosi täytettäessä 17,5" vanteen ja rengaskoneen leukojen väliin, niin aloin uskoa vanhojen partojen varoituksia. Ei tainnut olla vielä 2bar mittarissa.

Mutta aina voi väittää vastaan ja kokeilla ihan itse milloin ensimmäinen irtoaa. Itse ajan jatkossakin tubeless -vanteilla.
__________________
www.alanmiehet.com #1
Vastaa lainaten