Näytä yksittäinen viesti
  #1  
Vanha 20.03.2019, 20:15
toyota4x4:n Avatar
toyota4x4 toyota4x4 ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 08.06.04
Sijainti: lahti
Viestit: 3.957
Perusasetus

TRAFICOM sisäinen ohje autonostaja ja myyjä eisaa olla yhdessä katsastuskonttorilla.


Törmäsin tänään tommoseen juttuun kun tein autokauppoja niin A_KATSASTUS asemalla AUTON MYYJÄ JA OSTAJA EI SAA OLLA YHTÄ AIKAA paikalla .
Elikkä ostajan eli minun oli poistuttava katsastuskonttorilta siksi aikaa kun myyjä jätti luovutusilmoituksen autosta(eläkeläinen ei älyluuria,tietsikkaa ainut vaihtoehto konttori) vaikka tietääkseni konttori on yleinenpaikka ei ole sallittua oleskella jos auton myyjä on paikalla, käytäntöä kysyin ja se on sisäinen ohjeistus. ollut jo jonkin aikaa kuulostaa uskomattomalta 2019 vuonna mutta totta.
Eli jos myyn auton vaikka mustalle afrikkalaiselle ja paperit tehdään konttorilla on mustan ukon odoteltava konttorin ulkopuolella kun vien luovarin autosta on trafin uusi linjaus.

olen lähettänyt A-katsastukselle ja TRAFICOM pyynnön, että kertovat mikä tuo sisäinen ohje on?

Vastaa lainaten