Paitsi että jos hakee ruotsista halvemmalla, ja nyt tämä legenda muuten pitää kutinsa, ainakin pitäisi pitää<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>.
Tuontimaasturi josta on maksettu autovero katsotaan täyden autoveron alaiseksi riippumatta vuosimallista ja onko vastaava suomiyksilö alennetun autoveron alainen tai muu vastaava ja tuontimaasturin 1+1 hlö:n pakuksi rekisteröinti ilman mitään huoltoauto kikkailuja pitäisi onnistua jo rekisteröintikatsastuksen yhteydessä.
Autoveron suoritus katsotaan täysimääräiseksi verottajan silmissä vaikka auto olisi - 86 ja veroa maksettu vaikka 2000€.
Täyden autoveron alaisen(ja muunkin) auton sa muuttaa pakuksi, kova kv vero tulee autoille joissa on istumapaikkoja kuskin takana(kaksikäyttöajoneuvo), muuten menee pakuna jos 1+1 hlö.
Näin se pitäisi mennä ainakin nykyisen lain mukaan.
Tuli vain mieleen......
-- Wannabe OFF-roader --