Näytä yksittäinen viesti
  #2  
Vanha 24.01.2018, 08:26
Gary Grand:n Avatar
Gary Grand Gary Grand ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 10.11.04
Sijainti: Petäjävesi, Finland.
Viestit: 2.889
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja aslakki Näytä viesti
Gen 2 taho työntää etukennolta lämmintä millään onko kukaan purkanu kennoa irti asti moisesta?
En ole purkanu, mutta varmaan helpompi tehdä kaikki muut temput ensin.. Tuskin irtoaa ennen kojetaulua.
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja aslakki Näytä viesti
Kylmä-kuuma-läpän ohjausvaijeri liikuttaa jotain kampea kotelon päällä, mikähän tuon tarkoitus on?
Se säätää lämpötilaa. Noissa ei mitään hanaa ole kuuman nesteen virtaukselle, vaan säädetään kennon läpi menevän ilman suhdetta ohi menevään.
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja aslakki Näytä viesti
Koitin räjäytyskuviakin katella muttei niistäkään oikein viisaammaks tullu... Neste tuntus kiertävän, läpälläkin jonniilainen tiiviste vielä jälellä ja sulkeutuu hyvin, takafööni työntää kuumaa mut kuskina tarttee pipon ja toppakuteet. Aamulla 25 pakkasta ja 14km ajon jälkeen sisälämpö n -12
Aika vilposena pysyy sun sisätilat. Mulla oli t-paita lämpötila sisällä 25km ajon jälkeen eilisaamuna.(-29)
Jos se lämmönsäätöläppä pelaa, niin voi olla että sulla on kuitenkin se etukenno tukossa.
Ite koittaisin saada huuhtelemalla vastavirtaan sen putsattua. Sillähän siitä näkee senkin meneekö kennon läpi neste ja irroittamatta.
__________________
Valitsemaanne aivosoluun ei juuri nyt saada yhteyttä, olkaa hyvä ja yrittäkää myöhemmin uudelleen.
Vastaa lainaten