Näytä yksittäinen viesti
  #168  
Vanha 06.12.2017, 13:52
Kala92:n Avatar
Kala92 Kala92 ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 07.01.12
Sijainti: Helsinki
Viestit: 1.414
Perusasetus

Nyt on taas hiukan vastustanut nämä projektit. Eli Patrolliin en oikein ole saanut mitään aikaiseksi tuon he*****n ''luottokäyttiksen'' takia.


Valojen piuhotuksia vedelty. Nyt pitäisi vielä jaksaa kytkeä relepohjat ja katkasimet paikalleen. Samoten piirilevy vaihteiston ohjauksesta meni kaverille, joka lupasi siihen tehdä kunnon kosteudensuojaukset ym. Piti olla viikossa takasi, mutta tällä hetkellä kaveri pulttailee valoja Mexicossa Suomen suurlähetystön muuriin, niin sekin hiukan venyy.
Öljyjäkään en ole saanut laitettua lootiin tai periin. Pitäs pohjapanssarit pulttaa taas irti ja ei oikein kiinnosta.
Sitten laukesi tuo remmin Astrosta revitty automaatti kiristys ja huonon saatavuuden takia siirryin euroautojen vastaaviin tuotteisiin. Moponetistä Astran kiristin ja sen sovittaminen paikalleen tuli tehtyä. Vahingosta viisastuneena tein siihen linjausta helpottavia ominaisuuksia ja näyttääpähän tekniseltä.
4x4 parts nyt onneksi sai tuon toisen patrollin kondikseen, niin sillä voi nyt sitten ajella.



Kahtellaan jos sais motivaation joku kaunis päivä takaisin, niin vois jotain jopa tapahtua.
__________________
"Suunnitelmien mukaan mennyt remontti".....kato kun sekin viel joku päivä nähdään.
Vastaa lainaten