Näytä yksittäinen viesti
  #8  
Vanha 04.03.2005, 17:21
Jare:n Avatar
Jare Jare ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 10.01.03
Sijainti: Loppi, Finland.
Viestit: 8.488
Perusasetus

Lainaus:
quote:
Koneet vähän puhdittomia, mutta eipä mene vetareita ... Samat Rover-akselit kuin Rangessa, mutta perävälitykset 4.70:1
Mutta tuossahan on turbo:


Eli kyllä toi pitäs jotain jaksaa puksuttaa. Tehostin joo kannattais asennella ja alle esim 33 TSL Swamperit tai 33" Boggerit. Jousia hiukan herkistelee ja hommaa hyvät iskarit, niin kyllä tosta saa mukavan ja HIENON näköisen safari ja hupailu pelin.

Akselithan ei kyllä ole samat ku rangessa! Vetarit ei siis käy vaihdella keskenään, mutta kestävyys on kutakuinkin sitä rangen luokkaa, mutta en mä niitä pitäis mitenkään holtittoman heikkoina varsinkaan tolla koneella ja just esim. 33" swampereilla.

Pannaas parit Land Rover kuvat nostattaan ostamis intoa <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>


Tomi Luhtasuo Pieksämäen safarilla joskus vuonna kivi ja keppi:





Antti Mustonen (töissä Off Road Centerissä) lantikallaan Noormarkun mudassa (roverin V8 leimattuna, salisbury akselit + ARBlukot ja 36" TSL)




Vellun exä. Eli Land rover jossa rangen pätkästy alusta.




Jonkun Swedun lantikka





















<center>---------------------------------------
"And on the seventh day GOD greated Off Road"

</center>

Vastaa lainaten