Tuo ei muuten ole lainkaan huono idea että olisi noita "lukijoiden autoja" esittelyissä. Etenkin kun jutussa pureuduttaisiin siihen miten ja miksi auto on rekennettu ja kuinka muutokset on tehty. Tulisi esiin miten suomessa on auton rekentaminen on tehty virkamies kikkailulla vaikeaksi, etenkin nämä huolellisesti ja järkevästi rakennetut yksilöt tulisivat yleiseen tietoon jotta kansalle valkenisi miten holhousvaltio suomi todellisuudessa on.
No juu elkää heti vetäkö munista hirteen, siinä mielessä on joku tolkku kuitenkin oltava ettei liikenteessä rupea olemaan mitään satamanosturin korkuisia "porttaali-monstereita", kyllähän järki pitää olla mukana mutta ettei liian paljon mentäisi siihen suuntaan että "vain noin sa tehdä koska kirjassa lukee noin" tai " kun se nyt vain on noin että ei tuo kelpaa nyt tällä kertaa".
Kyllä tuota rakenteluviidakko pykälistöä tulisi karsia kovalla kädellä, ei sitä kohta enää ymmärrä itse virkamies poloinenkaan.
-- Wannabe OFF-roader --