Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Karvapöpö
Kolme lasten turvaistuinta autossa ja about 30v nuori naiskuljettaja ratissa ja tämmöset renkaat alla.
Ei olisi edes uusia renkaita tullut ostamaan, mutta kun ei enää ilma pysyny sisällä kun renkaan sisäreuna on ajettu puhki.
Yritin vihjaista, että ohjauskulmat voisi tarkistaa, ettei uudet kumit näytä tuolta hetken päästä, mutta asenne oli että "Katotaan. Juttelen mun mieheni kanssa."
Muistakaa, että ei se aina ole kuskista kiinni.....
|
Aika kestävät kumit, meillä meni puhki jo paljon aiemmin...
Joo, ja vikaa on autossa, tiedossa, alapallo ja korin puolen pallonivel morjens mutta Posti päätti pelata osapaketilla kössiä ja nyt se on seilannut tovin pitkin suomea, paketti kävi jo meidän postissa mutta päättivät sitten laittaa sen Kuopioon... Jokohan ens viikolla tulis niin sais korjattua auton, alkaa vararenkaat loppua... Ai että mikäkö vituttaa???