Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Mika_T
Siis se oikia moottori? Myötäpäivään edestä katsottuna.
Tuo moottoriöljy hydrauliikassa voi olla syynä vaurioon. Ei siksi etteikö m.öljy voitelisi tai kestäisi painetta vaan siksi että se voi olla varsinkin kylmänä aivan liian paksua tavaraa järjestelmään jossa on imusuodatin.
Pumppu kavitoi ja kuluttaa itsensä paskaksi.
|
No tuo olisi kai syytä kertoa tehtaalle koska moottoriölpät manuskan mukaan sinne kuuluu. Mutta koko systeemi on puristettu tiukkaan pakettiin hydeä myöten. Eli öljy ei käy säiliössä vaan kiertää koko ajan pois lukien sylkkien tilavuus vaihtelun.
Vaan tuo kavitointi tuli mieleen sillä että katsoin tuon tuubipätkän ja siinä oli voimat tallella koko ajan ja seuraavan aamuna ne oli kateissa. Olisiko mahdollista että kun terä pyörii ja löysäät koneesta kierroksia niin moottori imaisee pumpulta ölpät ja se kavitoi itsensä hengiltä?
__________________
Oli kysymys mikä tahansa niin vastaus on TOYOTA
V..tut se mitään heikkoa ole...
Antsa. The member of Lahnajärven moottoriurheilusukeltajat Ry.
Only tool you need to keep your TOYOTA running, is welding machine.
Ostetaan Bj kuskin ovi. Pyyhkijän moottorin koppa.
Jyrsitään Kantoja.
Piikataan betonia eli tallin lattiat ym.Sekä muut Bobbari ja mönkkärityöt.
0500-752101/Antsa
Honda Rincon 650 ym.Työmönkkärijorinat löytyy tästä
Antsan Tuubi
Viimeksi muokannut Bj Andy : 30.04.2017 23:30
|