Näytä yksittäinen viesti
  #15  
Vanha 22.02.2005, 08:51
jpl jpl ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+++
 
Rekisteröitynyt: 14.07.04
Sijainti: Salo Märynummi Finland.
Viestit: 430
Perusasetus

Lainaus:
quote:Kartingharrastajillahan tulee olemaan ongelmana se kallis asfalttiviritysten teko.
Ei se Karkkilassa tuohon kaatunut. Rahoitus oli tuolta osin ok. Ongelmaksi muodostui vaatimus varikkoalueen maapohjan eristämisestä ja viemäröinnistä siten, että öljyä yms. ei pääse maaperään.
Lainaus:
quote:Eiks tuo lillbackakin tehnyt Mika salo circuitin
Tätä nimenomaan tarkoitin tuolla kaupallisella intressillä. Pitää olla paukkuja tehdä homma niin, että kaikki sivuehdot saadaan täytettyä. Tämmöinen projekti on vähän niinkuin bordelliin meno: pelkkä hinku ei riitä, rahaa pitää olla myös
Lainaus:
quote:Tämä on vaan niin arka aihe mielikuvien takia
Nimenomaan näin. Jostain syystä nyky-Suomessa ja EU:ssakin näyttää olevan vallalla poliittinen tahto kriminalisoida maastossa liikkuminen moottoriajoneuvoilla.

Voisi tietysti miettiä sellaista mallia, jossa tämä toteutetaan ikäänkuin maatalouden sivuelinkeinona. "Maatilamatkailuna". Tämähän on poliittisesti hyväksyttävää. Voisi jopa saada tukea projektiin TE-keskuksesta tms.

HJ61 & LJ70
Vastaa lainaten