Näytä yksittäinen viesti
  #4  
Vanha 14.09.2016, 18:47
piipari:n Avatar
piipari piipari ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 13.08.08
Sijainti: Joensuu
Viestit: 805
Perusasetus

Mitähän kysymysmerkkejä siellä nyt oli vielä...Niin, niinkuin hiluvitku sano, niin jos ette mielellään ajaisi sitä vesiputousten itäpuolella sijaitsevaa vanhaa ladoga-reittiä. Tästä on ladogan järjestäjäkin jo sakkonsa maksanut ja jos siellä tulee jotain hämminkiä, saadaan myö kuitenkin siitä kuulla... Kertaalleen jo virallisesti venäjällä meitä parjattu. Se uusi "vesiputous"reitti on erittäin hyvä (enpä katsonut taas kovin tarkkaa kumpaa olitte edes ajatellut...). On ollut viime vuosina ladogassakin.

Sitä sortavala-petroskoi -tiellä ollutta huoltoasemaa ei enää ole, jos eivät ole just hetki sitten avannu uudestaan, mutta tuo eteläisempi on (pitkärannan suuntaan kivenheitto).

Jänisjärven pohjoispuolella on ajoittain tarkastuksia rajavyöhykelupien suhteen (ei oo kyllä sattunu itelle ikinä ja aina voi olla menossa hotelliin sinne jne jne...). Tie on erittäin hyvä alustan testaamiseen, menipä mitä kautta hyvänsä. Nykyään ku autolla pitää pystyä laskemaan pitkiä hiekkatiesiirtymiä venäjällä mahdollisimman kovaa, ei tartte lähtee kaukaa hakemaan testipätkää. Monestikin tämä reitti hitaampi kuin etelän asfalttiralli. Myös maisemat etelän reitillä paremmat.

Syskyn ja Salmen välissä olevat reitistöt mukavia, suota on hyvin tarjolla ja leiripaikkoja joka lammen rannassa.

Tuossa aprikoitiin Rymyn kanssa jos tultais jolleki pätkälle ajamaan ja ehken illalla hiukan leirielämää viettämään ja saunahan ois kova sana kans...?
Vastaa lainaten