Panhardeilla varustetussa autossa kaatumaherkkyyteen voi vaikuttaa melkoisen paljon instant center:in korkeuden kanssa pelaamalla. Suomeksi sanottuna nostamalla panhardit mahdollisimman korkealle. Tällöin auton painopisteen ja instant centerin välinen korkeusero pienenee, joka taas aikaansaa sen että auto ei kallistele yhtä helposti.
Toki pitkät joustovarat ja (liian) löysät jousetkin vaikuttaa, mutta instant centerin ja painopisteen välinen etäisyys vaikuttaa myös ihmeen paljon.
Mitä tulee joustoihin, niin hyvin toimivan alustan pitäisi elää jo tuollaisen kannonpätkän päälläkin ihan hyvin. Toki jos keula on hiton jäykkä ja perä ei, noin voi käydä.
Itsellä pisti silmään ylempänä näkyvissä kuvissa, että taka-akselilla jouset on todella lähellä toisiaan. Auton kori/ akselilta tulevat voimat vääntää aika helposti tuossa taka-akselin joustoon, koska jouset on sen verran lähellä auton keskilinjaa. Ei tarttisi kuin varmaan 5-10cm/ per puoli siirtää jousia ulommas niin olisi ihan eri tilanne joustojen ja alustan toiminnan tasapainon suhteen