Näytä yksittäinen viesti
  #23  
Vanha 29.07.2016, 21:33
Timo_L:n Avatar
Timo_L Timo_L ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 26.08.06
Sijainti: Paloheinä, Helsinki
Viestit: 7.446
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja veijon-esso Näytä viesti
No ainakin ihan riittävästi... just kun ajelin "saksassa" ja piti ohittaa rekka, niin kaanian nupin kohalla vilkaisin nopeusmittaria ni oli kiivenny 140 paremmalle puolelle.

Keskikulutus oli 11.3 1300km reissussa, ei tarvinnu olla kenenkään jaloissa. Tollasessa kun on voimaa niin kulutus pysyy kurissa koska ei tarvii vetää nappi laudassa normiajossa.

Mikään ei kuluta niin paljoa kuin alitehoset V6 bensat, varsinkaan euro/japsi kötökset. Ne kuluttaa kuin isolohkovänit!

Helvetti jos 350hp blazer menee 38,5" kumeilla ja 4.56 väleillä 17l sadalla, niin miten vitussa joku sataheppanen datsuni vie kakskyt!!!
Ei nyt lähdetä tälle linjalle, offipalstalla ei nykyisin saa kertoa mielipiteitään tietynmerkkisistä amerikan- autoista
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna.

Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla.

Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008.
Vastaa lainaten