Viestiketju: Tuuma / mitta /rengas
Näytä yksittäinen viesti
  #16  
Vanha 14.02.2005, 23:10
Pauli:n Avatar
Pauli Pauli ei ole kirjautuneena
Moderator
 
Rekisteröitynyt: 06.02.03
Sijainti: Helsinki, Finland.
Viestit: 5.091
Perusasetus

Ja minähän en mitään kommentoi.<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle> Olin eksytyksen katsastuksessa VAIN apupoikana, ´ja mua kiinnosti siellä ainoastaan LUMILAPIOT, (missähän se mun Samulin vihreeseen plaatseriin lainaks antamani lumilapio oikein on?).
Katsastuspäällikön virkaa toimitti h-a-r-z-a, joka oli ilmeisesti ihan omin pikku kätösin tehnyt sen "rengastulkin", jonka mittatarkkuudesta mulla ei ole mitään tietoa. h-a-r-z-a voi ite kommentoida tähän jotain.
Noista 33-tuumaisten mittajutuista on väännetty jo joskus ennen ajanlaskun alkua niin paljon, etten usko enää mihinkään mittoihin, en edes omiin mittauksiin. Mulla on itellä yhdet uudet 35" boggerit jotka ei oo lähellekkään nimellismittaansa, ne ehkä menis mittaamalla tohon Joukan ehdottamaan 850mm rajaan.
Laalaan renkaat kyllä ilmeisesti on pikkusen korkeemmat just sen 7"-vanteen takia, tai sit ne on vaan just jostain sellaisesta valmistuserästä mitkä on tehty ylätoleranssiin.

Vastaa lainaten