Näytä yksittäinen viesti
  #3  
Vanha 02.07.2016, 08:53
Nikuzai Nikuzai ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 02.12.12
Sijainti: Suomussalmi
Viestit: 3.863
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Vilkutin Näytä viesti
Niiin siinä kävi että Restakoti, Jyväskylästä kävi homman hoitamassa.
Vähän tutun kauppaa siinä oli, joka vaikutti päätökseen samoin halvin hinta.

Aikataulu veny aika pitkäksi, 2vk... mutta kyllä siinä on vielä vesi pysyny oikeella puolella.

Vanhasta aluskatteesta syntyi asbesti epäily jonka selvityksen urakoitsia maksoi.

Siisteydestä ei voi kehua, nauloja ja ruuveja oli pitkin pihaa ja KATTOA!
Ja röökin natsoja.
(Tästä reklamoin lopputarkastuksessa ja saatiin pyytämäni hinnan alennus, joten asia kunnossa)

Työt ei alkanu 7ltä, vaan 9kahta puolta.. no sillä niin minulle väliä.
Paraillaan tekivät yöllä yhteen asti! Että saivat vesikattoon asti, tommoset aikataulut ei ole toivottavia, 5kk lapsen kanssa, hieman kuuluuu paukutus nimittäin alakertaankin.
Pahoittelivat kyllä ja kysyivät käykö, annettiin lupa tehdä ettei tarvi ruveta ressuja virittelemään.

Muutamia naarmuja oli myös kattopelleissä joista tietysti reklamoin, jos tulee myöhemmin onkelmia pinnotteiden kanssa.
Nämä naarmut kävivät paikkaamassa ja lähettivät pyynnöstäni vielä pari purkkia tuota paikkaus maalia jatkoa varten.

Ihan ok suoritus siis...ei huippu mutta ei huonokaan.

Kerro ny hintakin vielä
Jossei muuten niin vaikka neliö hintana paljon oli ensin ja paljon reklamointien jälkeen





Ihmetyttää monesti kun kuunnellu remonttifirmojen jälkien siivouksia ja joku sano, et isompi katto remppa oli, niin autotallin rungon ja vuorauksen teki niillä ruuveilla ja nauloilla joita lapset keräili pihalta pitkin kesää, muutama oli renkaisiinkin eksynyt, luulisi et se laatikollinen niitä ruuveja sinne nurmikolle talon viereen kylväminenkin jotain maksaa
__________________
Positiivinen rasismi?

Jos ei natiivi pyytää jotain se pitää antaa ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
Jos natiivi pyytää jotain se pitää kieltää ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.

Viimeksi muokannut Nikuzai : 02.07.2016 09:04
Vastaa lainaten