Näytä yksittäinen viesti
  #1615  
Vanha 10.06.2016, 16:51
Nikuzai Nikuzai ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 02.12.12
Sijainti: Suomussalmi
Viestit: 3.863
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Gary Grand Näytä viesti
Jonkinlainen käsitys mulla on metalliruiskutuksesta ja laserpinnoituksestakin kun niitä on muutamaan akseliin laitettu, mutta tuo kuvan laakeri on kyllä ihan itsekseen kuoriutunut vaihteessa..

Laserissa on käytetty kalikoita tuolla: http://lcc.fi/

Jaa kattelin vaan et ois korkeempi toi röpelöitymä kun vieressä oleva pinta ja sillä meinasin et oisko ruiskutettu ja sit sorvissa uutta pintaa kohdalleen

Miten toimiiko metalliruiskutus oikeesti kuinka hyvin? Jossain oli vehkeet myynnissä muistaakseni tonnilla-parilla
Se tosin, et paljon aineet/materiaalit vaikka neliön verran 2millin paksuudelta maksaa

Ois helppoa korjata rungosta syöpymiä jos toimisi ja käyttäytyisi kuin levymetalli
Jotkut rangen jousilautaset täysin muodossaan mutta kuin pitsiharsoa, niihin ruiskuttaa metallia parimilliä ja maalit niskaan, niin taas mennään

Tai sit helmapalkkien korjaaminen, muoto löytyy, mutta on sormelle pehmeää, eli sisäpuolella ei ole kuin ruostepöly, niihin 3mm pintaa, niin ois vahvemmat kuin tehtaalta
__________________
Positiivinen rasismi?

Jos ei natiivi pyytää jotain se pitää antaa ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
Jos natiivi pyytää jotain se pitää kieltää ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
Vastaa lainaten