Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja -Stedt-
Juu, melko kallista notskipuuta pojilla ollu, kun vertaa siihen kuin paljon sitä on jätetty tonne metsiin happanemaan. Jäi vähän epäselväks että kävittekö sitten tuonne bensikselle tuon kelon maksamassa? ja jäikös se saha sitten venäläisten käyttöön?
|
Ei todellakaan käyty maksamassa. Sakko pitää käydä maksamassa viipurissa pankissa ja kuittia vastaan pitäis saha saada takaisin.
Leirissä oli kuitenkin jo mennessä suht tuoreesta puusta paikallisten tekemät penkit ja pöydät et aika iso asia tehtiin nyt yhdestä kelosta kun 1km päässä mätäni pinossa parihehtaaria koivutukkia.
Ei oikeen aiennut kitinä jostain rajantuntumassa asuvien suomalais maine menee?niin te ette oo yhtää puita polttanut safareilla?