Päivä oli aavistuksen viileä vaan muuten mitä hienoin maastoajopäivä ja ensimmäiset kävivät jo lämmittelemässä kopin kaminan lämmössä.
13 autoa ennakko imoittautui ja kolme tuli lisää jälki ilmoittautuneena joten autoja maastossa riitti mukavasti.
Yksi XJ jäi maastoon etuvetrin ristikon ja pallonivelien hajottua jotain muita pieniä nojailu jälkiä näytti muutamassa olevan päivän jälkeen vaan ei mitään isompaa.
Loppupäivästä vedettiin Tommin Blazerin vinssillä kallionpäältä 4 juurakkoa sivuun reitiltä ja nyt pääsee siitäkin ajamaan vaan tarkkana saa olla ku kallio on aavistuksen kapea. Talveksi tuo suljetaan että ei kukaan kaada autoaan lumiselta kalliolta alas.
Muutama kuva vielä päivästä.
Rengaspaineiden säätöä päivän alussa.
Jamantkin oli kokeilemassa Comanchen uudenkarheita kumeja.
Ensimmäinen letkä häviämässä jo maastoon.
"Tutkahäive" maalattu hieno Rover ei ollut vain nätti, vaan se meni maastoon ja tuli omin voimin poiskin.
"Lälli" ei päässyt tällä kertaa maastoon muta leikkeihin??
Tommi korkkaamassa juuri raivattua kallio reittiä.
Sama toiseen suuntaan.
Kun suljin hiekkatie siirtymät nauhoilla niin, mudasta löytyi Suomen Leijjonan jälkiä?
Takamaastossa tollanen villieläin katseli minua hievahtamatta puiden lomasta ja minähän katsoin takas.
Kiitos kaikille paikalle vaivautuneille.
t. Ismo Ämmä
Kulman päivystäjä.