Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Tönssi
Kuulostaa erikoiselta, miten hj:n rengaskoko vaikuttaa bertan renkaisiin? Mitenekähän sitten jos ois sattunu bertassa olemaan krazin akselit oisko saanu 40" renkaat ? Mutta onnittelut isoista pyöristä ja peukut pystyyn ettei trafilta tule takaisinkutsua.
|
Eihän BJ:n rengaskokoon vaikuta HJ mitenkään, mitenhä sää sait tollee ajateltua? Tarkoituksenani oli sanoa, että jos BJ:hin saa 35'' renkaat muutoskatsastettua, niin miksei HJ:hin saisi? HJ:ssa kuitenkin vakio rengaskoko riittää sen stro lisän kanssa kolmefemmoille iha noproplem. (Sikäli että HJ:ssa rekisteriin merkattu rengaskoko / suurin rengaskoko millä saanut on 7.50-16LT) Nyt sotken taas sen BJ:n tähän, mutta BJ40 mallin 7.00-16LT rengas ei riitä muutoskatsastuksessa kolmefemmoille. Kun BJ40 mallia vertaa BJ42 malliin, jossa rek.otteessa mainittu suurin rengas on 7.50-16LT, niin riittää EM. rengas kolmevitosten leimaamisee.
Eipä asiasta enempää.
Et siihennäke jatka haaveilua krazeista. Ja miksikäs minulle tulisi takaisinkutsu? Asiansa osaava katsastusmies tutki ja tulkkasi aivan itse ennenkuin merkkasi otteeseen. Kun taas toisella konttorilla oli vähän nihkeämpi herra, jolle ei kelvannut mikään..
Oliko herralla muita kysymyksiä ?