Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja HV
Milläs tapaa oli autojen sisälle menty ?
|
Ei ole tietoa vaimo hoiti poliisien kanssa ko. casen, en edes ole katsonut koko autoa lähemmin, verenpaine on vielä korkea.
Ilmeisemmin ammattimaisesti ja hiljaa.
Huhu puheitten mukaan kaukosäädintä, titaaniautonavainta, perinteisesti lasin ja tiivisteen välistä, sähkömuuntajaa, en minä tiedä
Autossa ei ole hälytintä vaan ajonesto.
Itse ajelen vanhemalla, jonka ovia en viitst edes lukita, siinäkin on ajonesto. En säilyttele mitään omaisuutta autossa, ei edes huolto/ käyttöohjekirjaa. Vaimolla on laspsen tarvikkeita ym. roinaa sisällä.
Ei tämä nyt maata kaada, vakutus maksut nousee kaikilla eikä vaan minulla tällaisten varkauksien takia. Ymmärtämys ei vaan riitä käsittämään, miksi vitussa täyty varastaa, jonkun työllä sekä vaivalla hankkimaa omaisuutta, missä on mennyt terveys sitä työtä tehdessä.
Sitten kun OIKEASTI vedät turpaan varasta, niin joudut maksamaan raskaasti. En suosittele pieksämään varasta, vaikka läppää heitinkin. Kohtaus menee ohi... ja autojahan ne vaan on, pellin ja muovin sekotusta saatana.