Huomenna tulee tasan vuosi kun tää on kiskottu pihaan

Sen kunniaksi räjäytin walliuksen käyntiin ja hitsailin viimesen korinkorvakot paikoilleen ja löin kannakekumit paikoilleen.
Lisäks tuli tehtyä kaikkea pientä edistävää, peitelevy nokkapumpun reikään, pultteja puuttuviin paikkoihin ja kartaanien suunnittelua. Mullahan on tossa yks tuplaniveljortaaniprojekti, mutta aattelin hylätä sen koska on liian yleinen ratkaisu

Mutta siitä lisää myöhäisemmässä jaksossa. Koska kello alkoi lyömään sen verran, etten alannu enää caster kulmia säätämään, niin tuhlasin aikaani avaamalla kauan odotetun hipo-osa paketin ja silkkihansikkain sommittelin tulevaa sijaintia. En tiedä riittääköhän tuossa tehot jäähdyttää laatikkoa, mutta sehän selviää nopeesti kun auton saa ajoon.
Olis tarvetta hj raidetangolle, sille vetotangolle joka simpukalta lähtöö. 37 kummit olis kans hankintalistalla ja 15x10 et-44 vanteet, huikkaa jos löytyy nurkista!