Näytä yksittäinen viesti
  #359  
Vanha 18.01.2016, 12:23
Timo_L:n Avatar
Timo_L Timo_L ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 26.08.06
Sijainti: Paloheinä, Helsinki
Viestit: 7.449
Perusasetus

Tilasitko tuon Neapcon version, vai aidon Spicerin? Itse ainakin olisin ostanut Spicerin 211229X, tietää että on varmasti oikea ja toimiva. Hintaero Neapcon kikkareeseen ei ole kuin muutama dollari.. Neapcossa on rasvattava tukilaakeri, siksi on varmaan hieman erikorkuinen vs. Spicerin vastaava.

Minä teetin oman adpaterilaipan 16mm paksusta metallikiekosta. Siinähän riittää joku 2mm korkea/ syvä koneistus keskellä kiekkoa kohdistuksele. Reiät oli mielestäni helppo tehdä kotona pylväsporakoneella, kun käytti kardaanin/ jakiksen osia kohdistukseen. Toki jos sorvaukset menee kaverihinnalla, niin reiätkin tulee siinä varmaan samalla.. minulla olisivat ottaneet koneistamossa 40€ lisää kahdeksasta reiästä
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna.

Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla.

Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008.
Vastaa lainaten