Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja hermo
Ainoa varsinainen ongelma liikenteessä on voimakkaasti oikealle kaartuvat liittymät ilman kiihdytyskaistaa, kun alla on umpiseinäinen pakettiauto niin väistettävää liikennettä ei näe ilman, että roikkuu apukuskin puolella ja talvella se ikkunallinenkin voi mennä huuruun. Ohittaminen myös vaatii tuota apukuskin puolella roikkumista, joten se on aika hullua hommaa.
|
Siinäpä ne kiteytettynä, ei auta vaikka kuinka olis konkari RHD-kuski, ei nää niin ei nää. Eli ylimääräisiä riskejä otettava liikenteessä = riittävä perustelu siihen että RHD-autoja tulis vältellä.
Ymmärrän kyllä harrastekamppeet joita ei leftiohjauksella saa, Skylinet ja muut. Mut 4-koppasta Supraakin saa LHD:nä, maksaa toki tuplat-triplat, mut ite maksaisin jos semmonen tarttis saaha.