Viestiketju: Patrol kysy/vastaa
Näytä yksittäinen viesti
  #6  
Vanha 16.01.2016, 22:39
matti.v:n Avatar
matti.v matti.v ei ole kirjautuneena
Konkari+
 
Rekisteröitynyt: 25.04.10
Sijainti: kajjjaani
Viestit: 692
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja metsämies75 Näytä viesti
Korpi auto ja kc5 käy mun patrolliin.ja suihkun alle rikkoja on mulla.Mutta vika tuskin on niissä. Kokeile lönttä konetilaan suoraan ja siitä polttoaine siirtopumpulle, eihän ole yleismallisia paperisuodattimia välissä?
Nii voishan tuon vielä testata. Muoviputkilla mulla tankille molemmat menee,eikä oo muita suodattimia.
Tänään aamulla koetin pienellä sähkömpulla mut sillä toimi vielä huonommin,ilmeisesti toi alkuperäisensiirtopumpupaine on aika suuri..
Laitoin tankkiin 2-t öljyä silloin kun se rupes reistaa ja nyt iltasella kun taas kävin sen tankkaamassa niin se veti jo paremmin.. ahtojakin löytyi jo toistakiloa eikä nykiny enää hirveesti.
Tänään kun tota reistailun korjailua oon kerenny miettiä niin taidan vaihtaa koko moottorin. Ottas tuon hyvän vaparikoneen varaosa-autosta ja siihen rempattu turbonpumppu kiinni.. entisestä laittas vaan tuon ahtimen ja kytkimen.
Toi paikallaan oleva moottorihan keitti kerranpahasti kun lämppärinletku poksahti.
Vastaa lainaten